31 жовтня 2013

6-і Київські дерматологічні дні: «Псоріаз і атопічний дерматит».Національні Дні Псоріазу 2013

Протягом 29 і 30 жовтня 2013р. в Києві відбулась науково-практична конференція Київські Дерматологічні Дні, яка була присвячена проблемі псоріазу. Подія стала можливою за підтримки Міністерства Охорони Здоров’я України, Національної академії медичних наук України та НМАПО ім. Шупика.

Цього року захід відвідали з докладами такі фахівці світового масштабу, як Йоханнес Рінг (Німеччина), Конрад Павел (Чехія), Володимир Адаскевич (Білорусь). Україну представили Олександр Літус, Лідія Калюжна, Світлана Возіанова, Богдан Литвиненко, Павло Чернишов, Кузьма Хобзей, Анна Стовбир та інші дерматологи. В перший день конференції секцію докладів відкрив головний дерматовенеролог МОЗ України Олександр Літус з виступом на тему запезпечення доступу лікарів до сучасних методів терапії при лікуванні псоріазу.

Наступним до слухачів звернувся Володимир Адаскевич. Він розглянув тему псоріатичної еритродермії, диференційованої діагностики та методів терапії.

Розповіла про місце нестероїдної топічної терапії в стандартах лікування атопічного дерматиту Лідія Калюжна.

Богдан Литвиненко розкрив тему сучасних стандартів лікування середньо-тяжких та тяжких станів псоріазу.

Загалом спікерами в ході конференції було розкрито найбільш важливі аспекти псоріазу та інших хронічних дерматозів. Закордонні гості і їх українські колеги активно обмінювались досвідом та науковими здобутками.

Другий день конференції був присвячений темі «Фототерапія в лікуванні хронічних дерматозів».

Майстер-клас провів лікар-дерматовенеролог Кузьма Хобзей.

Одноденний інтенсив-курс допоміг лікарям поглибити знання в застосуванні фототерапії. Також фахівці мали можливість дізнатися про особливості використання фототерапії при лікуванні поширених та рідкісних дерматозів На майстер-класі були розглянуті основні типи обладнання та важливі аспекти його застосування.

Ще одним масштабним заходом в рамках науково-практичної конференції «Київські дерматологічні дні» стала Школа псоріазу, яка відбулася 29 жовтня 2013р. У роботі заходу в цьому році взяли участь відомі фахівці України: д.м.н., професор Лідія Калюжна, д.м.н., професор Олександр Літус, Богдан Литвиненко, д.м.н. Світлана Возіанова, Кузьма Хобзей та ін., а також фахівці світового рівня: професор Йоханнес Рінг (Німеччина), Павло Конрад (Чехія), професор Володимир Адаскевич (Білорусь).

Йоханнес Рінг детально зупинився на нових поглядах на патофізіологію і лікування атопічного дерматиту, стандартом терапії якого є нестероїдна протизапальна терапія, а саме застосування інгібіторів кальциневрину.

Переглянути доклад Йоханнеса Рінга можна за посиланням.